KWP/Świdnik: Kolejny handlarz podróbkami zatrzymany - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

KWP/Świdnik: Kolejny handlarz podróbkami zatrzymany

Data publikacji 20.05.2017

Policjanci z Wydziału d/w z Cyberprzestępczością KWP Lublin wspólnie z kryminalnymi ze Świdnika prowadzili działania pod kątem wyeliminowania z obrotu towarów opatrzonych podrobionymi znakami towarowymi. 32-latek ze Świdnika sprzedawał podróbki odzieży i zegarków. Wstępnie przedstawiciele prawni pokrzywdzonych firm, oszacowali straty na kwotę nie mniejszą niż 1,5 mln zł. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek policjanci zajmujący się zwalczaniem Cyberprzestępczości z KWP w Lublinie wspólnie z kryminalnymi ze Świdnika przeszukali pomieszczenia biurowe i magazynowe firmy należącej do 32-latka. Z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy zwalczających cyberprzestępczość wynikało, że mężczyzna może posiadać towary z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Podczas przeszukania ujawniono znaczną ilość takich towarów w postaci zegarków, butów, odzieży oraz akcesoriów. Wstępnie przedstawiciele firm reprezentujących pokrzywdzone marki oszacowali straty na kwotę nie mniejszą niż 1,5 mln zł. Mieszkaniec Świdnika trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci ze Świdnika prowadzą czynności w kierunku art. 305 Ustawy o Własności Przemysłowej. Wczoraj 32-latek usłyszał zarzuty. Za wprowadzenie do obrotu, towarów z podrobionymi znakami towarowymi, których nie ma prawa używać i uczynienia sobie z niego stałego źródła dochodu albo dopuszczenia się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

E.D.

Ładowanie odtwarzacza...