Aktualności

Krasnystaw/Radzyń Podl./Biłgoraj: Efekty policyjnej akcji „prędkość”

Data publikacji 17.07.2017

W miniony weekend odbyły się ogólnopolskie działania pod kryptonimem „prędkość”. Na terenie powiatu krasnostawskiego funkcjonariusze nałożyli kilkadziesiąt mandatów, czterech kierujących straciło prawo jazdy z powodu przekroczenia dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Również policjanci z radzyńskiej drogówki w ramach akcji „prędkość” zatrzymali 4 kierującym uprawnienia do kierowania pojazdami, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Z kolei cztery zatrzymane prawa jazdy, nietrzeźwy kierujący i ponad sto mandatów nałożonych na kierowców, którzy nie przestrzegali obowiązujących przepisów, to wyniki pracy biłgorajskich policjantów.

W dniach od 14 do 16 lipca odbywały się ogólnopolskie działania pod kryptonimem „prędkość”. Głównym zadaniem drogówki w tych dniach było kontrolowanie prędkości z jaką poruszają się pojazdy. W trakcie działań krasnostawscy policjanci skontrolowali prawie 90 kierujących, którzy łamali przepisy ruchu drogowego. Ujawnili 61 przekroczeń prędkości. W tym czterech kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące z powodu przekroczenia dopuszczalnej prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Łącznie funkcjonariusze nałożyli 57 mandatów karnych, a przeciwko jednemu kierującemu został skierowany do Sądu wniosek o ukaranie.

Dodatkowo w jednym z kontrolowanych pojazdów mundurowi ujawnili 830 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Przewoził je kierujący samochodem marki Volkswagen, 60-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli. Jak obliczyli policjanci, gdyby kontrabanda trafiła na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosłyby ponad 14 tys. zł.         

P.W.

...

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim w ramach akcji „prędkość” prowadzonej na drogach powiatu zatrzymali czterem kierującym uprawnienia do kierowania pojazdami. Dokumenty uprawniające do kierowania wszyscy utracili za przekroczenie w terenie zabudowanym prędkości o 50 km/h. Troje z nich zatrzymano na drogach krajowych przebiegających przez powiat radzyński, jeden kierujący stracił prawo jazdy na drodze wojewódzkiej. Jednym z kierujących był motocyklista, który w trenie zabudowanym przekroczył prędkość o 63 km/h. Wszyscy kierujący zostali ukarani mandatami karnymi za popełnione wykroczenia, a także otrzymali po 10 punktów karnych. W wyniku tych działań policjanci ujawnili 85 wykroczeń z przekroczenia prędkości.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozsądek i jazdę z przepisową  prędkością co przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na drogach.

P.W.

...

41-latek z gminy Tarnogród stracił uprawnienia ponieważ kierując samochodem marki Hyundai w terenie zabudowanym w Luchowie Górnym przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. O 56 km/h przekroczył z kolei dozwoloną prędkość 25-letni mieszkaniec gm. Sułów, kierujący samochodem marki BMW, który został zatrzymany do kontroli w miejscowości Kolonia Guzówka. W miejscowości Szyszków, 25-latek z gminy Potok Górny kierował samochodem marki Seat przekraczając dozwoloną prędkość o 75 km/h. Mężczyźni z chwilą popełnienia wykroczeń, otrzymali mandaty i pożegnali się z uprawnieniami do kierowania pojazdami na 3 miesiące.

Natomiast kierujący samochodem marki Honda, 36-latek z Biłgoraja który w miejscowości Korczów przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h, będzie tłumaczył się przed Sądem.

W sobotę o godzinie 6:35 na ul. Zamojskiej w Biłgoraju 20-latek z Biłgoraja kierował samochodem marki BMW mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 20-latek podczas kontroli nie posiadał dokumentów pojazdu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed Sądem.

Efektem akcji "Prędkość" w powiecie biłgorajskim jest ponad sto mandatów karnych za wykroczenia drogowe, ponad 90 wykroczeń za prędkość, zatrzymane cztery uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi i jeden nietrzeźwy kierujący.

A.P.