Radzyń Podl.: Demolował budynek byłego komisariatu - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Radzyń Podl.: Demolował budynek byłego komisariatu

Data publikacji 12.09.2017

Kryminalni z Radzynia Podlaskiego ustalili i zatrzymali sprawcę zniszczenia budynku byłego Komisariatu Policji w Wohyniu. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec gminy Wohyń. Suma spowodowanych przez niego strat to 800 zł. Teraz młodzieniec odpowie za zniszczenie mienia przed Sądem. Jak tłumaczył swojego zachowania dopuścił się pod znacznym działaniem alkoholu.

Do przestępstwa doszło w nocy z 18 na 19 sierpnia b.r. w Wohyniu. Nieznany sprawca uszkodził budynek byłego komisariatu policji poprzez powybijanie szyb w oknach, drzwiach wewnętrznych, a także uszkodzenie zamka w drzwiach wejściowych. Straty zostały oszacowane na blisko 800 zł. Policjanci na podstawie zebranych materiałów wytypowali potencjalnego sprawcę. W piątek został zatrzymany. Sprawcą okazał się 20-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Wohyń. Młodzieniec swoje zachowanie tłumaczył, iż znajdując się pod wpływem alkoholu nie mógł odnaleźć swojej dziewczyny, a swoją złość postanowił wyładować na budynku byłego komisariatu.

20-latek w miniony piątek usłyszał zarzut zniszczenia mienia i przyznał się do zarzucanego czynu. Kodeks karny przewiduje za to karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

P.M.