Aktualności

Janów Lub.: Dzielnicowi promują Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikację Moja Komenda

Data publikacji 13.09.2017

Spotkania ze społeczeństwem są doskonałą okazją do promowania aplikacji mobilnych: Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moja Komenda. Dzielnicowi w ramach programu „Dzielnicowi bliżej nas„ promują dostępne aplikacje i zachęcają do korzystania z nich.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Obsługa mapy została zaprojektowana w taki sposób, aby każdy obywatel mógł z niej bezproblemowo korzystać. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w swojej okolicy. Od początku tego roku janowscy policjanci odnotowali 170 zgłoszeń. Najwięcej zdarzeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego  parkowania, jak i również spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Aż 116 z nich została przez policjantów potwierdzona.

Dzielnicowi w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” przypominali mieszkańcom powiatu o aplikacji mobilnej „Moja Komenda”. Aplikacja umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, aplikacja natychmiast odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Aplikacja działa również w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego. „Moja komenda" zawiera także bazę teleadresową wszystkich jednostek Policji w Polsce co jest szczególnie ważne kiedy potrzebujemy pomocy, a znajdujemy się poza naszym miejscem zamieszkania.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do korzystania z dostępnych aplikacji.

F.Ł.