Świdnik: Roztargniony złodziej - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Świdnik: Roztargniony złodziej

Data publikacji 25.09.2017

Świdniccy policjanci zatrzymali jednego ze sprawców kradzieży rozbójniczej, do jakiej doszło w ubiegłym tygodniu w jednym z lokalnych sklepów. Ustalenie sprawcy nie było zbyt trudne, gdyż złodziej na miejscu zdarzenia zgubił swój telefon komórkowy. Teraz 31-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci ze świdnickiej komendy postawili zarzut kradzieży rozbójniczej 31-letniemu mieszkańcowi Lublina. Mężczyzna w ubiegłym tygodniu na terenie Świdnika usiłował opuścić sklep z towarem na kwotę ponad 300zł, za który nie zapłacił. Drogę za linią kas zagrodził mu pracownik ochrony. Wtedy mężczyzna zaczął go szarpać i próbował zbiec ze skradzionym towarem. Do szarpaniny dołączył jeszcze jeden mężczyzna, który odciągnął ochroniarza i pomógł tym w ucieczce tego pierwszego. Następnie obaj opuścili sklep.

Policjanci szybko namierzyli, kto stoi za kradzieżą przedmiotów.  Jak się okazało, mężczyzna podczas szamotaniny z ochroną – zgubił swój telefon komórkowy. 31-letni mieszkaniec Lublina został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzut, do którego się przyznał.

Dziś został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Świdniku. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia drugiego ze sprawców.

E.D.