Aktualności

Biłgoraj: ”Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” z Mrówką i Delfinem

Data publikacji 25.09.2017

W związku z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” organizowanej pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji policjanci wraz z pomocnikami odwiedzili 6 szkół. Spotkania z Mrówką i Delfinem w Szkole Podstawowej nr 1 i 5, MZS nr 3 w Biłgoraju oraz Szkołach Podstawowych w Dąbrowicy, Korczowie i Soli. Razem z Mrówką i Delfinem policjanci poruszali tematy bezpieczeństwa na drodze.

W związku z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” organizowanej pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji policjanci wraz z pomocnikami odwiedzili 6 szkół. Przez cały poprzedni tydzień w Szkołach Podstawowych zarówno w Biłgoraju jak i na terenie gminy odbywały się spotkania z najmłodszymi dziećmi. Dotyczyły one tematów bezpieczeństwa w drodze do szkoły, w szkole, na podwórkach oraz placach zabaw. W spotkaniach wzięło udział 524 najmłodszych dzieci oraz ich nauczyciele. Omówiono między innymi: jak korzystać z numerów alarmowych, co oznacza numer 112, jakie zasady obowiązują w ruchu drogowym, jak poruszać się i co powinien posiadać rower aby był bezpieczny i czy ważny dla nas jest kask? Jak nie korzystać z propozycji spaceru lub z przejażdżki z nieznajomym. Co zrobić, gdy ktoś obcy częstuje nas cukierkami? Jak poruszać się po jezdni, gdy nie ma pobocza, czy należy nosić odblaski? Jak przechodzić przez ulicę, gdy nie ma sygnalizacji a jak kiedy jest. Omówiono też jak zachować się w przypadku agresywnego psa tzw. pozycja „żółwia”.

Organizatorem spotkania były PSB Mrówka Biłgoraj. Na zakończenie pogadanek wszystkie dzieci od maskotek spotkań czyli od Mrówki i Delfina dostawały odblaski oraz słodycze ufundowane przez sponsorów PSB Mrówka oraz Blue Delfin.

A.P.