Łęczna: Akcja „Prędkość” na drogach powiatu łęczyńskiego - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Akcja „Prędkość” na drogach powiatu łęczyńskiego

Data publikacji 26.09.2017

Wczoraj na łęczyńskich drogach mundurowi prowadzili akcję „Prędkość”. Ujawniono 46 przekroczeń prędkości. Celem akcji jest uświadomienie kierującym, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Łęczyńska policja prowadziła wczoraj ogólnopolskie działania „Prędkość”.  Podczas akcji policjanci wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Patrole biorące udział w działaniach pełniły służbę w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do dużej liczby wypadków drogowych oraz miejscach oznaczonych przez obywateli w KMZB, jako takie w których dochodzi do łamania przepisów drogowych.

Funkcjonariusze oprócz sprawdzania prędkości z jaką poruszają się kierowcy, weryfikowali ich stan trzeźwości, sprawdzając także wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Kierowcy, którzy zostali zatrzymani za przekroczenie prędkości musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Łącznie skontrolowano 60 pojazdów, ujawniono 46 przekroczeń prędkości, nałożono 41 mandatów. Dwóch kierowców za nadmierną prędkość utraciło prawa jazdy. Doszło do tego w miejscach oznaczonych w KMZB przez mieszkańców jako niebezpieczne. Pierwszy – w miejscowości Ludwinów w terenie zabudowanym pędził 105 km/h, drugi w Zezulinie jechał tylko kilometr wolniej.

Zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością jest jednym z priorytetów zadań Policji. Statystyki wskazują, iż nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości przez kierujących nadal jest główną przyczyną wypadków drogowych. W 2017 roku na drogach powiatu łęczyńskiego doszło do 19 wypadków oraz 322 kolizji. W zdarzeniach tych śmierć poniosło 5 osób, zaś 22 osoby zostały ranne.

M.G.