Łęczna: Akcja „Prędkość” na drogach powiatu łęczyńskiego - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Akcja „Prędkość” na drogach powiatu łęczyńskiego

Wczoraj na łęczyńskich drogach mundurowi prowadzili akcję „Prędkość”. Ujawniono 46 przekroczeń prędkości. Celem akcji jest uświadomienie kierującym, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Łęczyńska policja prowadziła wczoraj ogólnopolskie działania „Prędkość”.  Podczas akcji policjanci wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Patrole biorące udział w działaniach pełniły służbę w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do dużej liczby wypadków drogowych oraz miejscach oznaczonych przez obywateli w KMZB, jako takie w których dochodzi do łamania przepisów drogowych.

Funkcjonariusze oprócz sprawdzania prędkości z jaką poruszają się kierowcy, weryfikowali ich stan trzeźwości, sprawdzając także wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Kierowcy, którzy zostali zatrzymani za przekroczenie prędkości musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Łącznie skontrolowano 60 pojazdów, ujawniono 46 przekroczeń prędkości, nałożono 41 mandatów. Dwóch kierowców za nadmierną prędkość utraciło prawa jazdy. Doszło do tego w miejscach oznaczonych w KMZB przez mieszkańców jako niebezpieczne. Pierwszy – w miejscowości Ludwinów w terenie zabudowanym pędził 105 km/h, drugi w Zezulinie jechał tylko kilometr wolniej.

Zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością jest jednym z priorytetów zadań Policji. Statystyki wskazują, iż nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości przez kierujących nadal jest główną przyczyną wypadków drogowych. W 2017 roku na drogach powiatu łęczyńskiego doszło do 19 wypadków oraz 322 kolizji. W zdarzeniach tych śmierć poniosło 5 osób, zaś 22 osoby zostały ranne.

M.G.