Ryki: Uważajmy na oszustów - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Ryki: Uważajmy na oszustów

Data publikacji 26.09.2017

Mieszkaniec gminy Adamów stracił 8 tys. Został zaczepiony przez nieznanego mu mężczyznę. Ten zaoferował mu sprzedaż złota i elektroniki po atrakcyjnych cenach. Skuszony ofertą 82-latek przystał na propozycję, a następnie umówił się na wspólny wyjazd do Ryk. Na miejscu okazało się że ma do czynienia z oszustem. Niestety za późno. Zaraz po tym jak pokazał nieznanemu mężczyźnie pieniądze, stracił je. Ten wyrwał mu gotówkę z rąk i uciekł. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Ryk.

    Wczoraj do ryckiej komendy zgłosił się 82-latek, który padł ofiarą oszusta. Mieszkaniec gminy Adamów został zaczepiony przez nieznanego mu mężczyznę. Ten zaoferował mu sprzedaż złota i elektroniki po atrakcyjnych cenach. Skuszony ofertą 82-latek przystał na propozycję, a następnie umówił się na wspólny wyjazd do Ryk, w celu zrealizowania transakcji. Na miejscu okazało się, że pokrzywdzony padł ofiarą oszusta. Niestety za późno. 82-latek zaraz po tym jak pokazał mężczyźnie gotówkę, stracił ją. Sprzedawca złota wyrwał mu pieniądze z rąk i uciekł. Łupem oszusta padło 8 tysięcy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Rykach. Policjanci poszukują mężczyzny ze wschodnim akcentem w wieku około 50 lat, szczupłej budowy ciała i proszą o kontakt osoby, które posiadają informacje w tej sprawie.

   Apelujemy do wszystkich o ostrożność, szczególnie w kontaktach z nieznajomymi, którzy oferują nam zawarcie umowy lub zakup jakiegoś towaru po atrakcyjnych cenach, również od „obnośnych” sprzedawców. Skuszeni wizją dobrego „interesu” nie zapominajmy o zasadach bezpieczeństwa. W takich sytuacjach bardzo szybko można stracić dorobek całego życia. Zdarza się, że podczas prezentacji pościeli, dywanu, czy garnków dochodzi do kradzieży pieniędzy i innych wartościowych przedmiotów. Również towary oferowane do sprzedaży po „atrakcyjnych”, czyli podejrzanie niskich cenach powinny wzbudzić naszą czujność. W takich sytuacjach możemy mieć do czynienia z oszustem. Dodatkowo, kupując przedmioty pochodzące z przestępstwa sami narażamy się na odpowiedzialność. Ich cena z reguły jest dużo niższa.

Szczególnie seniorzy łatwo mogą stać się ofiarami przestępców i naciągaczy. Osoby starsze, które czując się samotne, a także poprzez swoją ufność w większym stopniu narażone są na działania ze strony przestępców. Padają ofiarami oszustw, kradzieży i wyłudzeń.

Pamiętaj! Jeżeli masz wrażenie, że ktoś próbuje Cię oszukać natychmiast powiadom Policję. Zadzwoń na bezpłatny numer alarmowy 997 albo 112 i przekaż dyżurnemu informacje o swoich podejrzeniach.

KS