Puławy: Mali goście w komendzie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Puławy: Mali goście w komendzie

Data publikacji 11.10.2017

Dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 7 w Puławach odwiedziły puławską komendę policji. Podczas spotkania uczestniczyły w pogadance przeprowadzonej przez policjantów zajmujących się problematyką nieletnich i ruchu drogowego, a także obejrzały sprzęt policyjny. Miały okazję posiedzieć w radiowozie i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”.

Wczoraj puławską komendę policji odwiedzili uczniowie z Miejskiego Przedszkola Nr 7 w Puławach. Podczas spotkania pogadankę dla dzieci przeprowadzili policjanci ruchu drogowego oraz zajmujący się sprawami dzieci i młodzieży. Maluchy dowiedziały się w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drogach, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych oraz w jaki sposób należy zachować się gdy ktoś obcy chciałby je podwieźć lub zaprosić do siebie.

Ogromną atrakcją wycieczki okazała się możliwość obejrzenia radiowozu. Każdy chciał poczuć się jak prawdziwy policjant i chociaż na chwilę usiąść za kierownicą policyjnego auta. Zaprezentowano również sprzęt policyjny, który wzbudził w dzieciakach ogromny entuzjazm i kilkoro z nich już zadeklarowało chęć wstąpienia do naszej formacji.

E.R.K.