Opole Lub.: Policjanci rozmawiali o bezpiecznej drodze do szkoły - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Opole Lub.: Policjanci rozmawiali o bezpiecznej drodze do szkoły

Data publikacji 12.10.2017

Wczoraj opolscy policjanci odwiedzili uczniów szkoły podstawowej w Poniatowej. Sróże prawa, których wizycie przyświecało hasło: „Bezpieczna droga do szkoły” rozmawiali z młodymi ludźmi o zasadach, których należy przestrzegać by codziennie bezpiecznie przemierzać drogę do miejsca nauki.

W czasie wczorajszego spotkania najmłodsi z dumą prezentowali żółwika – bezpieczną pozycję w sytuacji ataku psa oraz przypominali starszym kolegom jak bezpiecznie przejść przez jezdnię. Maluchy od mundurowych gości dowiedziały się również tego, dlaczego podczas podróży samochodem powinny jeździć w fotelikach. Dużo czasu policjanci poświęcili również na znajomość oraz zasad korzystania z numerów alarmowych.  Młodzi gospodarze spotkania byli zaskoczeni mnogością sytuacji, w których mogą zwrócić się poprzez numer 997 o pomoc policjanta.

Podczas spotkania policjanci przypomnieli maluchom o konieczności używania kamizelek odblaskowych i przypomnieli o obowiązkowym wyposażeniu roweru. Najmłodsi obiecywali również, że będą unikać zabaw w pobliżu jezdni, maszyn i urządzeń rolniczych.

Młodzi ludzie z szacunkiem i zachwytem patrzyli na akcesoria pomagające stróżom prawa w ich codziennej pracy. Szczególne zainteresowanie budziły w nich kajdanki. Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że praca policjanta jest bardzo trudna i wymagająca. Większość z nich jednak była zdania, że warto starać się o dobre oceny i unikać kłopotów z prawem by móc cieszyć się tak interesującym zawodem.

E.Ż.