Puławy: Spotkanie w Środowiskowym Domu Samopomocy w Końskowoli - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Puławy: Spotkanie w Środowiskowym Domu Samopomocy w Końskowoli

Data publikacji 12.10.2017

Szereg zagadnień takich jak bezpieczeństwo na drodze, odpowiedzialność karna czy akcja „ Oszustom Stop!” były tematem spotkania, które odbyło się w Środowiskowym Domu Samopomocy w Końskowoli. Jego celem było uświadomienie podopiecznym tej placówki za co mogą ponieść odpowiedzialność karną oraz w jaki sposób sami mogą ustrzec się niebezpiecznych sytuacji np. na drodze lub w kontaktach z obcymi.

Dzisiaj, w ramach akcji „Stop Oszustom” odbyło się spotkanie z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Końskowoli. Celem tego spotkania było uświadomienie pensjonariuszom ŚDS jak nie stać się ofiarą przestępstwa oszustwa „na wnuczka, kuzyna, lub policjanta”. Poza tym poruszony został temat bezpieczeństwa na drodze i kolei, również w ramach akcji „Bezpieczny przejazd – zatrzymaj się i żyj”. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych oraz co może grozić za ich brak.  

Zagadnienia jakie zostały poruszone podczas spotkania to również odpowiedzialność karna pensjonariuszy, uświadomienie im jakie kary grożą np. za kierowanie samochodem lub rowerem w stanie nietrzeźwości, fałszowanie umów i zaświadczeń oraz odpowiedzialność za niektóre przestępstwa i wykroczenia.

Podopieczni ŚDS byli bardzo ciekawi prezentowanych treści, zadawali sporo pytań i oczekiwali jasnych odpowiedzi, a wiedza, którą dziś zdobyli pomoże im żyć bezpieczniej i lepiej funkcjonować w lokalnym środowisku.

E.R.K.