Kraśnik: 87-latek zginął w wypadku samochodowym - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Kraśnik: 87-latek zginął w wypadku samochodowym

Data publikacji 13.10.2017

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło wczoraj w miejscowości Spławy k. Kraśnika Na drodze krajowej nr 74 kierujący samochodem osobowym zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem ciężarowym. W wyniku zderzenia kierujący osobowym renault poniósł śmierć na miejscu.

   Wczoraj tuż po godzinie 14.00 dyżurny policji w Kraśniku został powiadomiony o wypadku drogowym w miejscowości Spławy k. Kraśnika. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego i ciężarówki. Na miejsce zdarzenia udały się wszystkie służby ratownicze. Jak się okazało zdarzenie miało śmiertelny skutek. W rozbitym osobowym samochodzie śmierć poniósł kierujący 87-letni mężczyzna mieszkaniec gm. Trzydnik Duży.

    Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca osobowego renaulta z nieustalonych przyczyn zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka ciężarowym iveco. Kierowca ciężarówki w ostatnim momencie usiłował uniknąć zderzenia, lecz osobówka silnie uderzyła w lewą stronę kabiny samochodu. Oba rozbite pojazdy zjechały do przeciwległych rowów. Policjanci WRD z Kraśnika zabezpieczyli miejsce wypadku i zorganizowali objazdy zamkniętego w wyniku zdarzenia odcinka drogi.

JM