Radzyń Podl.: Z seniorami o bezpieczeństwie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Radzyń Podl.: Z seniorami o bezpieczeństwie

Data publikacji 13.10.2017

Radzyńscy policjanci spotkali się z seniorami w ramach projektu pt. „Aktywny Senior” realizowanego przez Stowarzyszenie „Nadzieja i Przyszłość” z Komarówki Podlaskiej. Mundurowi apelowali o czujność w kontaktach z osobami nieznajomymi oraz przestrzegli zgromadzonych przed oszustami. Wiele uwagi poświęcono również bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz znaczeniu elementów odblaskowych. W takcie spotkanie nie zabrakło także informacji na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wczoraj policjanci Wydziału Prewencji radzyńskiej komendy spotkali się z seniorami z gminy Komarówka Podlaska w ramach realizacji projektu pt. „Aktywny Senior” realizowanego przez Stowarzyszenie „Nadzieja i Przyszłość”. Podczas pogadanki funkcjonariusze omówili różnorodne metody działania oszustów. Przytoczyli przypadki jakie zaistniały na terenie naszego powiatu, gdzie uczestnicy mogli poznać pomysłowość oszustów, którzy podając się za członków rodziny, znajomych, administratorów i inne osoby z pozoru godne zaufania wyłudzają pieniądze. Funkcjonariusze z radzyńskiej komendy udzielali wskazówek osobom starszym jak należy postępować w przypadku kontaktu z osobą, która może okazać się potencjalnym oszustem.

Podczas wykładu dotyczącego bezpieczeństwa seniorów przypomniane zostały również zasady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poruszona została problematyka bezpieczeństwa osób starszych będących uczestnikami ruchu drogowego zarówno jako piesi czy rowerzyści. Nie zabrakło także informacji dotyczących obowiązku korzystania
z elementów odblaskowych.

W dalszej części spotkania funkcjonariusze omówili funkcjonowanie i zachęcali do korzystania z "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa", która stanowi wsparcie policji na rzecz diagnozowania istniejących zagrożeń. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak szybko
i w prosty sposób mogą nanieść na mapie miejsce w którym występują potencjalne zagrożenia oraz w jaki sposób odczytywać informacje zawarte w aplikacji. Wczorajsze spotkanie było również doskonałą okazją do przybliżenia mieszkańcom jak łatwo i szybko można odnaleźć kontakt do swojego dzielnicowego czy też dotrzeć do najbliższej jednostki Policji w kraju za pomocą aplikacji "Moja Komenda".

Na zakończenie uczestnicy spotkania wymienili się doświadczeniami, spostrzeżeniami oraz cennymi uwagami.

P.M.