Aktualności

Chełm: Nie zatrzymał się do kontroli, a później zgłosił kradzież samochodu

Data publikacji 13.10.2017

Chełmscy policjanci ruszyli za kierowcą samochodu, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący pojazdem marki BMW uciekał przed oznakowanym radiowozem. Na peryferiach miasta porzucił auto i oddalił się pieszo. Policjanci zabezpieczyli pojazd. Następnego dnia do komendy zgłosił się 20-letni chełmianin, który zgłosił kradzież samochodu. Jak później ustalili funkcjonariusze to on kierował pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli, a kradzieży nie było. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Będzie odpowiadał za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz powiadomienie o przestępstwie, którego nie popełniono.

W nocy z piątku na sobotę policjanci patrolujący teren Chełma zwrócili uwagę na samochód marki BMW. Kierujący tym pojazdem jechał niezgodnie z przepisami ruchu drogowego. Funkcjonariusze pstanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej. Pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania w oznakowanym radiowozie, kierowca nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim. Na peryferiach miasta porzucił swój pojazd i uciekł pieszo. Funkcjonariusze zabezpieczyli auto. Następnego dnia do komendy zgłosił się 20-letni mieszkaniec Chełma, który powiadomił o kradzieży tego właśnie samochodu.

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą ustalili, że to on kierował BMW i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Złożył przy tym zawiadomienie o przestępstwie, którego nie popełniono. Mężczyzna wczoraj został zatrzymany. Mówił policjantom, że uciekał gdyż ma niesprawne auto i bał się kontroli drogowej. 20-latek usłyszał już zarzuty.

Przypominamy, że od 1 czerwca 2017 roku weszła w życie nowelizacja przepisów – kierowca, który nie zatrzyma się do kontroli pomimo wydawanych mu przez funkcjonariuszy poleceń do zatrzymania w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5 oraz zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

E.C.