Biała Podl.: Włamał się dwa razy do tego samego domu - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podl.: Włamał się dwa razy do tego samego domu

Data publikacji 13.10.2017

Wczoraj zarzuty usłyszał 58-letni mieszkaniec gm. Janów Podlaski. Mężczyzna podejrzany jest o włamanie do domu mieszkalnego. Łupem sprawcy poza pieniędzmi padły wszystkie produkty spożywcze, które pokrzywdzony miał w domu. Policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie 58-latka, gdyż ten sam dom „odwiedził” pod koniec września. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje Sąd.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek na terenie jednej z miejscowości w gminie Janów Podlaski. Nieznany sprawca włamał się do domu mieszkalnego. Z jego wnętrza skradł pieniądze. Nie pogardził  również produktami spożywczymi i kosmetykami. Jego łupem padły 2 konserwy mięsne. Skradł również taką samą ilość pasztetów, makaronu i chleba. Nie pozostawił także mydła, które znajdowało sie w domu. Straty oszacowane zostały przez pokrzywdzonego na kwotę około 450 zł.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim. Funkcjonariusze szybko ustalili personalia mężczyzny mającego związek ze sprawą. Odzyskali również cześć skradzionego mienia. Okazało sie, że jest to 58-letni mieszkaniec gm. Janów Podlaski. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

W tracie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie „amatora cudzego mienia”. Mężczyzna podejrzany jest również o kradzież z włamaniem do tego samego domu. Do zdarzenia doszło pod koniec września br. Wówczas straty oszacowane zostały na kwotę 45 zł, a pokrzywdzony nie zgłosił tego faktu organom ścigania.   

Wczoraj 58-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

B.S.P.