Kraśnik: Policjanci zabezpieczyli narkotyki - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Kraśnik: Policjanci zabezpieczyli narkotyki

Data publikacji 13.10.2017

Kryminalni z Kraśnika ujawnili i zabezpieczyli około 200 gramów suszu marihuany i trzy ponad 2 metrowe krzaki konopi indyjskich. Uprawę konopi oraz marihuanę policjanci odnaleźli na posesji mieszkańca gm. Dzierzkowice. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za hodowlę i posiadanie narkotyków w znacznej ilości grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci operacyjni z Kraśnika na podstawie zgromadzonych informacji własnych zlikwidowali uprawę konopi innych niż włókniste i odnaleźli około 200 gramów suszu marihuany. Funkcjonariusze przeszukali posesję należącą do 31-letniego mieszkańca gm. Dzierzkowice i tam odnaleźli 3 duże, ponad 2 metrowe krzaki konopi. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili w mieszkaniu mężczyzny karton z suszem marihuany. Mężczyzna został zatrzymany, a nielegalne środki odurzające oraz rośliny zabezpieczone.

Właściciel środków odurzających  policyjnym areszcie oczekuje na decyzję Prokuratora w sprawie środka karnego za posiadanie i hodowlę narkotyków. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

J.M.