Zderzenie jednośladów - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zderzenie jednośladów

Data publikacji 13.11.2017

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w minioną sobotę po południu w miejscowości Romaszki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem 35-latek, nie zachował bezpiecznej odległości od wyprzedzanej rowerzystki doprowadzając do zderzenia. Kierowca motoroweru był pijany. Badanie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

   Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godz. 16:30 w miejscowości Romaszki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem 35-letni mieszkaniec gm. Rossosz na prostym odcinku drogi doprowadził do zderzenia z rowerzystką. Mężczyzna prawdopodobnie podczas wyprzedzania roweru, nie zachował bezpiecznej odległości, doprowadzając do wywrócenia jednośladów. Jak ustalili policjanci kierujący skuterem mężczyzna był pijany. Badanie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu. Rowerem kierowała 56-letnia mieszkanka gm. Rossosz. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał 35-latek. Mężczyzna trafił do szpitala.

   Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę do wsiadających za kierownicę. Pamiętajmy, że w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego!

B. S-P