Parczew: „Poczytaj mi przyjacielu”- akcja z udziałem policjantów - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Parczew: „Poczytaj mi przyjacielu”- akcja z udziałem policjantów

Data publikacji 13.11.2017

Policjanci odwiedzili dzisiaj dzieci z przedszkola w Milanowie. Funkcjonariusz przypomniał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy. Na zakończenie prelekcji w ramach prowadzonej akcji dzieci wysłuchały bajki, której narratorem był funkcjonariusz Policji.

Dzisiaj w Przedszkolu Samorządowym w Milanowie policjanci z parczewskiej komendy spotkali się z najmłodszymi. Funkcjonariusz omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa w różnego rodzaju sytuacjach.  Przypomniał zasady, jakimi należy się kierować w drodze do przedszkola oraz jak właściwie poruszać się nie tylko pieszo ale np. na rolkach, rowerze czy hulajnogach.

Omówił też, jak bezpiecznie podróżować pojazdami korzystając z fotelików. Podczas spotkania przypomniano najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz jak właściwe przechodzenie przez jezdnię. Policjant wyjaśnili też maluchom, jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego.

Tematem spotkania, równie ważnym jak bezpieczeństwo, było dla przedszkolaków poznanie tajników służby policjanta. Każde dziecko chciało obejrzeć z bliska wyposażenie funkcjonariusza, takie jak kajdanki, czy policyjną tarczę, a także przymierzyć czapkę.

Na zakończenie spotkania w ramach akcji „Poczytaj mi przyjacielu” dzieci miały okazję wysłuchać bajki przeczytanej właśnie przez funkcjonariusza Policji.

Z kolei w miniony piątek mundurowi byli z wizytą w przedszkolu w Sosnowicy. Odwiedzili też uczniów z klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej w Sosnowicy.