Policjanci zatrzymali włamywacza - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Policjanci zatrzymali włamywacza

Data publikacji 14.11.2017

Opolscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego w Zosinie. 18 – latek wykradł śrutownik z silnikiem elektrycznym, ale ponieważ maszyna była ciężka, ukrył ją w krzakach, by w dogodnej chwili po nią wrócić. Nie zdążył jednak zrealizować swojego zamiaru, bo „wyprzedzili” go policjanci. Maszyna wartości około 1,5 tys. złotych wkrótce powróci do właściciela.

Wczoraj wieczorem dyżurny opolskiej policji został powiadomiony przez mieszkańca gminy Opole Lubelskie o tym, że w jednej z miejscowości w powiecie doszło do włamania. Nieznany sprawca uszkodził drzwi wejściowe niezamieszkałej posesji, wszedł do środka i ukradł śrutownik wraz z silnikiem elektrycznym.

Policjanci udali się na miejsce i dokładnie przeszukali teren posesji, z której skradziono maszynę. W trakcie czynności odnaleźli schowany w krzakach śrutownik. Dzięki pracy opolskich funkcjonariuszy jeszcze tego samego wieczoru ustalono, że sprawcą włamania może być 18 – letni mieszkaniec gminy Opole Lubelskie.

Policjanci udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie w trakcie rozmowy   przyznał się on do włamania. Wyjaśnił również funkcjonariuszom, że maszyna okazała się być zbyt ciężka w związku z czym zmuszony był pozostawić ją dopóki nie obmyśli sposobu na jej przewiezienia. Mężczyzna pozostawił śrutownik w krzakach, przykrył gazłęziami i poszedł obmyślać plan jego dalszego transportu.

Dziś mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i przyznał się do winy. Niebawem odzyskany sprzęt wróci do właściciela, a 18 – latkiem zajmie się sąd. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.