Nie ustąpili pierwszeństwa pieszym - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Nie ustąpili pierwszeństwa pieszym

Data publikacji 14.11.2017

Wczoraj na terenie Białej Podlaskiej doszło do dwóch wypadków drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. W obydwu przypadkach kierujący pojazdami nie udzielili pierwszeństwa pieszym znajdującym się na oznakowanym przejściu. Policjanci apelują o rozwagę, przypominając, że wsiadając za kierownicę pojazdu jesteśmy odpowiedzialni również za zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło wczoraj około godz. 17:30 na skrzyżowaniu ulicy Francuskiej i al. Jana Pawła II. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Renault, 24-letnia mieszkanka Radzynia Podlaskiego najechała na znajdującą sie na oznakowanym przejściu pieszą. W wyniku zdarzenia 70-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej doznała obrażeń ciała i przewieziona została do szpitala.

Do kolejnego zdarzenia doszło około godz. 19:00 na ul. Narutowicza w Białej Podlaskiej. Jak ustalili mundurowi, kierujący samochodem osobowym marki Audi, zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych ustępując pierwszeństwa przechodzącej przez jezdnie kobiecie. W tym czasie jadące za nim audi rozpoczęło manewr omijania stojącego samochodu z prawej strony, doprowadzając do zderzenia z pieszą. Samochodem kierował 21-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska.  W tym również wypadku piesza, 35-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej doznała obrażeń ciała.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzeń oraz apelują o rozwagę na drodze. Piesi, to „niechronieni” uczestnicy ruchu drogowego. Niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Kierujący pojazdami zbliżając się do oznakowanego  przejścia dla pieszych, powinni zachować szczególną ostrożność by zdążyć zahamować i uniknąć potrącenia. Pamiętajmy, ze kierowanie pojazdem to odpowiedzialność zarówno za siebie, pasażerów jak i za innych uczestników ruchu drogowego.

B.S.P.