Potrącenie pieszego w Izbicy - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Potrącenie pieszego w Izbicy

Data publikacji 14.11.2017

Wczoraj w miejscowości Izbica kierujący samochodem ciężarowym z naczepą potrącił pieszego. Do zdarzenia doszło poza przejściem dla pieszych. Droga w tym miejscu była nieoświetlona. 49-letni mężczyzna trafił do szpitala.

   W poniedziałek przed godziną 17-tą dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Izbica. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo 24-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica poza przejściem dla pieszych potrącił 49-letniego obywatela Ukrainy. Droga w tym miejscu była nieoświetlona.

   Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie lekarz stwierdził u niego m.in. złamania rąk. Badanie alkomatem wykazało, iż kierujący samochodem ciężarowym, jak i potrącony mężczyzna byli trzeźwi. Wyjaśnianiem dokładnych przyczyn zdarzenia zajmują się funkcjonariusze z krasnostawskiej komendy. Kolejny raz apelujemy o ostrożność, szczególnie w sytuacjach poruszania się przez pieszych uczestników ruchu na obszarach nieoświetlonych, kiedy widoczność jest znacznie ograniczona.

P.W.