Z zazdrości o kobietę zranił nożem znajomego - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Z zazdrości o kobietę zranił nożem znajomego

Data publikacji 14.11.2017

Policjanci z Komisariatu Policji w Niemcach zatrzymali sprawcę uszkodzenia ciała 45-letniego mieszkańca gm. Niemce. Okazał się nim 28-latek z tej samej gminy. Jak ustalili policjanci mężczyzna podczas imprezy alkoholowej z zazdrości o kobietę zranił nożem swojego starszego znajomego. W wyniku zdarzenia poszkodowany trafił do szpitala z ranami nogi, na szczęście okazały się one nie groźne, a jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Teraz o dalszym losie sprawcy zadecyduje Sąd. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. 19:00 w jednej z miejscowości w gm. Niemce. Dyżurny został poinformowany, że podczas imprezy alkoholowej między dwoma jej uczestnikami doszło do sprzeczki w trakcie, której jeden z uczestników ranił nożem w nogę innego uczestnika. Natychmiast na miejsce udali się policjanci z Komisariatu Policji w Niemcach. Mundurowi ustalili, że między 28-latkiem a 45-latkiem doszło do kłótni o kobietę. W pewnym momencie najmłodszy uczestnik 4 osobowej imprezy chwycił za nóż i ranił nim dwukrotnie w nogę starszego znajomego. Poszkodowany został przewieziony przez załogę karetki pogotowia do szpitala. Na szczęście rany okazały się nie groźne i nie zagrażają życiu i zdrowiu mężczyzny. Funkcjonariusze zatrzymali 28-latka i osadzili w policyjnym areszcie. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli pod znacznym wpływem alkoholu.

Wczoraj po wytrzeźwieniu 28-latek usłyszał zarzut spowodowania naruszenia czynności narządu ciała trwające nie dłużej niż 7 dni. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Kodeks karny przewiduje za to karę do 2 lat pozbawienia wolności.

K.K.