Odblaskowa gmina Mełgiew - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Odblaskowa gmina Mełgiew

Data publikacji 07.12.2017

Wczoraj w Mełgwi policjanci ze Świdnika uczestniczyli w spotkaniu z mieszkańcami gminy w związku z realizacją programu „Odblaskowa Gmina”. Podczas spotkania zostały omówione przede wszystkim aspekty używania elementów odblaskowych na drodze przez pieszych i rowerzystów.

Wczoraj w budynku Urzędu Gminy Mełgiew odbyło się spotkanie z mieszkańcami gminy. W ramach realizacji programu Odblaskowa Gmina policjanci Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdniku omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Zwracali szczególną uwagę na ważność używania elementów odblaskowych zarówno przez pieszych jak i przez rowerzystów. Uczestnicy sami potwierdzali, że czas jesienno-zimowy to okres kiedy kierowcy i piesi nie mają łatwo na drodze, szczególnie poza miastem. Ważne jest by dbać o swoje bezpieczeństwo, a elementy odblaskowe w znaczący sposób wpływają na zapewnienie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Ponadto na spotkaniu omówione zostały zasady korzystania z KMZB.

Na koniec uczestnicy spotkania otrzymali zakupione przez gminę kamizelki odblaskowe, które zapewnili, że będą przykładnie używać na drodze. Zapewnili również, że o obowiązku używania elementów odblaskowych będą przypominać swoim znajomym i rodzinom. W spotkaniu uczestniczyła Zastępca Wójta Gminy p. Elżbieta Korbus oraz Kierownik GOK w Mełgwi p. Teresa Adamiec.

E.D./M.Sz.