Policyjne mikołajki w przedszkolu - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Policyjne mikołajki w przedszkolu

Data publikacji 07.12.2017

Policjant ruchu drogowego, Mikołaj oraz redaktor Radio Lublin odwiedzili dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 5 w Puławach. Były niespodzianki, mnóstwo pytań i prezenty – kamizelki odblaskowe oraz słodkości. Spotkanie było częścią audycji radiowej poświęconej tematyce bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym oraz kolejną okazją do przypomnienia o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Wizyta nietypowego trio tak się spodobała przedszkolakom, że chciały wypuścić swoich gości.

   Co roku policjanci z Puław organizując Mikołajki z Ruchem Drogowym starają się dotrzeć do jak największej liczby dzieci i ich opiekunów. W zabawnej, żartobliwej formie przekazują najmłodszym całkiem poważne informacje o tym, że dzieci muszą podróżować w prawidłowo zamocowanych fotelikach, mieć dobrze zapięte pasy i nie rozpinać ich w trakcie jazdy.

   Tak też było w tym roku. Policyjne Mikołajki zostały zorganizowane w Miejskim Przedszkolu Nr 5 w Puławach i były częścią audycji radiowej poświęconej bezpieczeństwu dzieci w ruchu drogowym, zwłaszcza prawidłowego przewożenia ich w samochodach i noszenia odblasków.   

   Do przedszkola zawitali – policjant Ruchu Drogowego w asyście Mikołaja i Elfa – redaktora Radio Lublin. Najpierw odbyła się pogadanka na temat bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodach oraz konieczności noszenia elementów odblaskowych, a następnie dzieci odpowiadały na pytania związane z tym tematem. Jak się okazało, przedszkolaki z „piątki” to bardzo bystre maluchy. Odpowiedziały na wszystkie pytania, a na koniec wyraziły swoje wątpliwości jeśli chodzi o Mikołaja. W tajemnicy wyszeptały, że Mikołaj jest… dziewczyną i do tego… policjantką. Małe bystrzaki zostały nagrodzone cukierkami i kamizelkami odblaskowymi ufundowanymi przez Grupę Azoty Zakłady Azotowe Puławy SA.

ERK