Policjanci uczestniczyli w akcji charytatywnej „Mikołaj dla Lenki” - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Policjanci uczestniczyli w akcji charytatywnej „Mikołaj dla Lenki”

Data publikacji 07.12.2017

Dużą paczkę prezentów otrzymała wczoraj od policjantów mała Lenka, dla pomocy której została zorganizowana akcja charytatywna w jednej z galerii handlowych w Kraśniku. W festynie uczestniczyła maskotka policyjna „Inspektor Kraśniczek”, policjanci, przedstawiciele policyjnych związków zawodowych i pracownicy cywilni komendy. Dzięki akcji udało się zebrać 12 tys. zł na kosztowną rehabilitację dziewczynki.

Wczoraj policjanci z Kraśnika oraz pracownicy cywilni kraśnickiej komendy uczestniczyli w festynie charytatywnym „Mikołaj dla Lenki”, który odbył się w jednej z galerii handlowych w Kraśniku.

Mała dziewczynka urodziła się jako wcześniak, już od 2 lat zmaga się z problemami zdrowotnymi i wymaga stałej rehabilitacji. Dzięki akcji charytatywnej udało się zebrać 12 tys. złotych, które zostaną wydane na kosztowną rehabilitację. Lenka otrzymała również prezenty, zabawki, książki, ubranka i słodycze, które zostały podarowane przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku oraz pracowników cywilnych.

Policyjna maskotka „Inspektor Kraśniczek" wraz ze św. Mikołajem rozdawali uczestnikom festynu naklejki, kolorowanki, ulotki" promujące Krajową Mapę Zagrożeń i ulotki „Jak się zachować w zimie aby być bezpiecznym".

Mała Lenka otrzymała też kartkę z życzeniami od Komendanta Powiatowego Policji w Kraśniku podinsp. Marka  Tchórza, oraz wszystkich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.

Policyjne stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wszyscy uczestnicy mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z Inspektorem Kraśniczkiem i św. Mikołajem oraz zrobić odcisk swoich linii papilarnych.

Małej Lence życzymy dużo zdrowia i radości.

JM