Spotkanie Wigilijne 17 służb mundurowych województwa lubelskiego - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Spotkanie Wigilijne 17 służb mundurowych województwa lubelskiego

Data publikacji 15.12.2017

Wigilia i Boże Narodzenie to jedne z ważniejszych dni w roku. To czas, w którym spotykamy się z rodziną, przyjaciółmi, dzielimy się opłatkiem i życzymy sobie wszystkiego, co najlepsze. W tym przedświątecznym okresie tradycyjnie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbywa się spotkanie opłatkowe służb mundurowych Lubelszczyzny. Dzisiejsze Wigilijne spotkanie zgromadziło liczne grono gości.

Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się Wigilijne spotkanie 17 służb mundurowych Lubelszczyzny.  Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. dostojnicy kościoła katolickiego i cerkwi prawosławnej, przedstawiciele władz rządowych, samorządowych, sądów i prokuratury.

Na początku spotkania, w imieniu wszystkich służb mundurowych województwa lubelskiego głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc.  Wszystkim funkcjonariuszom, pracownikom cywilnym i ich rodzinom życzył spokojnych i rodzinnych świąt.  Podkreślił jak ważne dla bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców jest współdziałanie służb, mundurowych, które na Lubelszczyźnie tworzą swoisty monolit. Pan komendant odczytał także  życzenia nadesłane przez nadinsp.  Pawła Dobrodzieja, który w mijającym tygodniu pożegnał się z lubelskim garnizonem. 

Podczas uroczystości głos zabrali także Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek oraz reprezentująca Marszałka województwa lubelskiego pani Anna Augustyniak.

Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski podkreślał, że to bardzo ważne, że przedstawiciele lubelskich służb mundurowych, w tym szczególnym okresie spotykają się razem. Arcybiskup życzył spokoju i radości. Kolejnym punktem uroczystości było poświęcenie opłatków. Uczynił to Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski.

Pośród akompaniamentu kolęd uczestnicy spotkania połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

R.L.R.

Zobacz galerię zdjęć.

 

KPP Świdnik: Spotkanie opłatkowe w komendzie

KPP Łuków: Spotkanie wigilijne łukowskich policjantów

KMP Zamość: Wspólna wigilia służb mundurowych z Zamościa

KPP Ryki: Spotkanie opłatkowe i świąteczne życzenia w ryckiej komendzie