Ryki: Choć był tylko przejazdem, dwukronie zdążył złamać prawo - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Ryki: Choć był tylko przejazdem, dwukronie zdążył złamać prawo

Data publikacji 12.01.2018

Policjanci z komisariatu w Dęblinie zatrzymali sprawcę kradzieży alkoholu. 53-latek z Częstochowy będąc przejazdem w Dęblinie postanowił napić się piwa, nie płacąc za nie. Na jednej ze stacji paliw ukradł puszkę i uciekł w rejon osiedla. Funkcjonariusze bardzo szybko namierzyli mężczyznę i odzyskali skradzione mienie. Okazało się, że kilkadziesiąt minut wcześniej mundurowi ukarali mandatem tego samego 53-latka za usiłowanie kradzieży dwóch piw w jednym ze sklepów.

Wczoraj policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego komisariatu w Dęblinie otrzymali zgłoszenie o kradzieży piwa na stacji paliw. Gdy udali się na miejsce, pracownik stacji wskazał im, gdzie mógł uciec złodziej.

Funkcjonariusze bardzo szybko namierzyli mężczyznę, który nie zdążył jeszcze wypić trunku. W trakcie interwencji  ustalili, że to 53-letni mieszkaniec Częstochowy, który był tylko przejazdem w Dęblinie.

Jak się okazało, kilkadziesiąt minut wcześniej policjanci ukarali mandatem tego samego mężczyznę za próbę kradzieży dwóch puszek piwa w jednym ze sklepów na ul. Wiślanej. Wówczas został on ujęty przez pracownika sklepu, który na miejsce wezwał policję.

Choć wartość alkoholu nie była zbyt wysoka, z pewnością nałożone grzywny zniechęcą 53-latka do dokonywania kradzieży.

KS