Chełm: Śliski poranek na drogach powiatu chełmskiego - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: Śliski poranek na drogach powiatu chełmskiego

Data publikacji 12.01.2018

Do kilku groźnie wyglądających zdarzeń doszło wczoraj na drogach powiatu chełmskiego. We wszystkich przypadkach powodem była śliska nawierzchnia, w wyniku której kierujący tracili panowanie nad pojazdem. Na szczęście nikt nie doznał w tych zdarzeniach poważniejszych obrażeń. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i na drodze.

Wczorajsza poranna aura nie sprzyjała bezpieczeństwu na drogach powiatu chełmskiego. Najpierw w Dorohusku kierujący vw passatem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowaną na poboczu skodę. Później w Krzywicach kierująca renault kobieta na łuku drogi zjechała do rowu. Z kolei w miejscowości Henrysin kierująca vw turanem dachowała.

Do kolejnego zdarzenia doszło też w miejscowości Nowosiółki. Tam kobieta kierująca nissanem zjechała z drogi na pobocze, w wyniku czego doszło do wywrócenia się pojazdu. W niektórych z tych pojazdów pasażerami były dzieci. Na szczęście żadna z osób nie doznała poważniejszych obrażeń.


Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Aktualne warunki pogodowe wpływają na to, że nawierzchnia jezdni staje się śliska. Dlatego też należy bezwzględnie dostosować prędkość jazdy do panujących warunków drogowych.

E.C.