Opole Lub.: Kłusowali na Wiśle - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Opole Lub.: Kłusowali na Wiśle

Data publikacji 12.01.2018

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcom gminy Łaziska w wieku 36 i 69-lat, którzy kłusowali za pomocą nielegalnych sieci wyposażonych w pływaki. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku. Dzięki wspólnym działaniom policjantów i funkcjonariuszy Straży Rybackiej udało się zabezpieczyć odnalezione w miejscu zamieszkania mężczyzn sieci, za pomocą których kłusowali oraz pozyskane w ten sposób ryby. Teraz o ich dalszym, losie zadecyduje Sąd.

Starszy z mężczyzn jest opolskim kryminalnym dobrze znany. We wrześniu ubiegłego roku został zatrzymany za nielegalne posiadanie broni myśliwskiej, którą próbował przed policjantami ukryć w ziemniaczanym polu. Mężczyzna poniósł wówczas karę jednak niestety, ubiegłoroczne kłopoty nie nauczyły go przestrzegania prawa. Wczoraj opolscy policjanci podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej zatrzymali go kiedy wspólnie z kompanem pływał drewnianą łodzią po Wiśle sprawdzając ile ryb złapało się w zastawione sieci. Nie spodziewali się, że ich poczynania są bacznie obserwowane. Kiedy dopłynęli do brzegu, zostali natychmiast zatrzymani. Mężczyźni próbowali tłumaczyć policjantom, że zastawione sieci należą do kogoś innego jednak przeszukania ich posesji, w trakcie których funkcjonariusze odnaleźli trzy nielegalne rybackie sieci oraz torbę ze skłusowanymi rybami  ostatecznie obaliły ich wersję.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Obydwaj w policyjnym areszcie oczekują na zarzuty. Za kłusownictwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Kłusownicy tracą również wszelkie używane do nielegalnego procederu sprzęty.

E.Ż.

Ładowanie odtwarzacza...