Aktualności

Opole Lub.: Miał w domu nielegalną broń i mięso pochodzące z kłusownictwa

Data publikacji 05.02.2018

Opolscy policjanci zatrzymali 69 – latka podejrzanego o kłusownictwo i posiadanie nielegalnej broni i amunicji. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli u niego nielegalną broń i amunicję oraz mięso zwierzyny łownej. Okazało się również, że mężczyzna produkował w domu nielegalne papierosy i alkohol.

Opolscy kryminalni ustalili, że mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Józefów nad Wisłą może kłusować za pomocą wnyków oraz posiadać w mieszkaniu nielegalną broń.

Podczas przeszukania posesji 69 – latka  policjanci odnaleźli w należących do mężczyzny pomieszczeniach broń typu KBKS, ostrą amunicję oraz mięso skłusowanych zwierząt. Dalsze czynności funkcjonariuszy doprowadziły do odnalezienia na posesji sprzętu do wyrobu nielegalnych papierosów i alkoholu oraz wytworzonych przez mężczyznę za ich pomocą nielegalnych produktów. Mężczyzna został zatrzymany.

69 – latek usłyszał zarzuty. Mężczyzna przyznał się do wszystkich czynów, których dokonanie zarzucili mu śledczy. Mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą przed sądem odpowie za posiadanie nielegalnej broni i amunicji oraz mięsa pochodzącego z kłusownictwa. Będzie musiał także wytłumaczyć się z nielegalnego wyrobu papierosów i alkoholu. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci przestrzegają wszystkich amatorów nielegalnej dziczyzny! Kłusownictwo czyni szkodę o bardzo wielorakich aspektach. Oprócz faktu, że jest przestępstwem i ma negatywny wpływ na gospodarkę łowiecką, należy pamiętać o tym, że zwierzęta schwytane we wnyki umierają w długim cierpieniu. Nielegalnie zaś zdobyte i nieprzebadane mięso może być przyczyną wielu chorób.