Łęczna: Podsumowanie weekendu na drogach powiatu - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Podsumowanie weekendu na drogach powiatu

Data publikacji 05.02.2018

Podczas minionego weekendu łęczyńscy policjanci skontrolowali kierującego samochodem 38-latka z gm. Cyców. Okazało się, że jest pijany – miał blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. Z kolei pirat drogowy z powiatu hrubieszowskiego przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Ponadto okazało się, że miał cofnięte uprawnienia. Teraz obydwaj kierowcy odpowiedzą przed Sądem.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek wieczorem w Cycowie. Policjanci zauważyli jadący całą szerokością pasa pojazd marki Audi i postanowili skontrolować jego kierowcę. W trakcie kontroli od 31-latka wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 1,7 promila alkoholu. Teraz za jazdę po pijaku grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mieszkańcowi gm. Cyców został zatrzymany dowód rejestracyjny ponieważ pojazd, którym się poruszał posiadał uszkodzenia i nie nadawał się do bezpiecznej jazdy.

Kolejny kierowca lekceważący przepisy ruchu drogowego wpadł w niedzielny poranek. 35–latek z powiatu hrubieszowskiego został zatrzymany w Starej Wsi, gm. Łęczna. Na ograniczeniu do 50 km/h pędził swoim audi z prędkością 77 km/h. W czasie kontroli drogowej nie posiadał prawa jazdy. Z policyjnych baz danych wynikało, że kierujący ma cofnięte przez starostę uprawnienia do kierowania pojazdami. Taka sytuacja oznacza, że niezależnie od grzywny za przekroczenie prędkości mężczyzna usłyszy również zarzuty karne.

M.G.