Łuków: Ferie z Policją - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łuków: Ferie z Policją

Data publikacji 08.02.2018

Komendę Powiatową Policji w Łukowie odwiedziły dzieci spędzające zimowe ferie w mieście. Najmłodsi mogli dowiedzieć się nie tylko jak pełnią służbę policjanci, ale także jak radzić sobie z niebezpieczeństwami podczas zimowego wypoczynku. Maluchy obejrzały sprzęt używany przez policjantów w służbie i robiły sobie odciski palców.

Komenda Powiatowa Policji w Łukowie prowadzi wiele programów prewencyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży. W trakcie ferii zimowych policjanci z sekcji ds. nieletnich Wydziału Prewencji spotykają się z dziećmi i młodzieżą, która ten czas spędza w naszym regionie. Na spotkaniach policjanci uczą dzieci bezpiecznego spędzania wolnego czasu, poruszania się w miejscach publicznych oraz unikania zagrożeń.

Wczoraj komendę odwiedziły dzieci spędzające czas ferii zimowych na zajęciach w Łukowskim Ośrodku Kultury. Mundurowi przypominali najmłodszym zasady bezpiecznego zimowego wypoczynku i zasady bezpiecznych zachowań na drodze. Maluchy obiecały, że nie tylko podczas ferii, ale też w roku szkolnym będą przestrzegać wskazówek dotyczących ich bezpieczeństwa.

Oprócz rad i zaleceń przekazanych najmłodszym łukowscy policjanci pokazali też maluchom podstawowy sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Jednak największą atrakcją dla dzieci była możliwość zrobienie sobie odcisków palców. Kartki z odciskami linii papilarnych najmłodsi zabrali ze sobą na pamiątkę.

Ta wizyta zapewne na długo pozostanie w pamięci dzieci, zaś wrażenia ze spotkania z policjantami, z pewnością będą przekazywane koleżankom i kolegom. Być może również to  spotkanie z Policją będzie dla niejednego z nich inspiracją do wyboru w przyszłości zawodu policjanta.

M.J.