Hrubieszów: Spotkanie policjantów z dziećmi - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Hrubieszów: Spotkanie policjantów z dziećmi

Data publikacji 08.02.2018

Wczoraj policjanci hrubieszowskiej drogówki odwiedzili dzieci w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 4. Najmłodsi podczas zimowego wypoczynku gromadzą się tam na ciekawych zajęciach. Policjanci rozmawiali z zebranymi o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze oraz podczas codziennych zabaw.

Hrubieszowscy policjanci w tym do spraw nieletnich, profilaktyki społecznej, dzielnicowi, policjanci ruchu drogowego oraz funkcjonariusze z posterunków policji, przeprowadzili szereg spotkań z uczniami w szkołach i przedszkolach, rozmawiając na temat bezpiecznego wypoczynku podczas trwających ferii zimowych.

W trakcie spotkań policjanci przypominają o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, o właściwych zachowaniach podczas codziennych zabaw. Szczególny nacisk kładą na przypomnienie jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, a także na używanie elementów elementów odblaskowych.

Wczoraj jedno z cyklu takich spotkań odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 4 w Hrubieszowie. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na zaproszenie Pani Kierownik Lucyny Żołnierczuk, spotkali się z grupą dzieci, które gromadzą się tam na ciekawych zajęciach.

Podczas spotkania dzieci rozwiązywały zadania z zakresu ruchu drogowego przygotowane przez pracowników biblioteki. Funkcjonariusze objaśniali najmłodszym co oznaczają poszczególne znaki drogowe i jak powinniśmy się zachować gdy je widzimy. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach i zadawały wiele pytań.

E. K.