Aktualności

Opole Lub.: Cztery zdarzenia drogowe w ciągu jednego dnia. Policjanci apelują o ostrożną jazdę

Data publikacji 09.02.2018

Cztery kolizje w ciągu wczorajszego dnia – to rezultat trudnych warunków atmosferycznych, jakie zapanowały w powiecie opolskim. Najpierw w Pusznie Godowskim kierujący samochodem marki Peugeot nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył skody. Niedługo później z Jeżowie kierujący oplem cofając spod posesji na jezdnię, doprowadził do zderzenia z audi. Tego dnia doszło jeszcze do dwóch innych zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożną jazdę.

Już od poranka dały znać o sobie skutki zimowej aury, która w ostatnim czasie zagościła w powiecie opolskim. Około godziny 09:00 podróżujący samochodem osobowym marki Peugeot przez Puszno Godowskie 29- latek z Radomia nie zachował należytej ostrożności wskutek czego najechał na tył skody. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł poważnych obrażeń. Dwie godziny później w Jeżowie, gm. Chodel cofając oplem na drogę 36–latek  doprowadził do zderzenia z kierującą audi, mieszkanką gminy Chodel. Trudne zimowe warunki atmosferyczne dwukrotnie dawały jeszcze o sobie znać wczorajszego dnia, kiedy po południu kierująca audi w Dąbrowie Wronowskiej wjechała do rowu, natomiast w Opolu Lubelskiem kierujący dostawczym mercedesem, mieszkaniec Karczmisk wjechał w płot.

Przyczyną tych zdarzeń było głównie niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych oraz niezachowanie należytej ostrożności. Policjanci ustalili, że wszyscy kierujący pojazdami byli trzeźwi. Na szczęście nikt z uczestników powyższych zdarzeń nie doznał poważniejszych obrażeń.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę. Zimowa aura często stwarza trudne warunki na drodze wymagające od uczestników ruchu szczególnej rozwagi i wyobraźni. Pamiętając o tym, że lód i pokrywający nawierzchnię jezdni śnieg powoduje, że nawet najprostszy manewr może zakończyć się utratą kontroli nad autem zatem powinniśmy znacznie ograniczyć prędkość oraz ważyć każdą podejmowaną na drodze decyzję.

E.Ż.