Opole Lub.: Ukrywał amfetaminę w paczce po papierosach - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Opole Lub.: Ukrywał amfetaminę w paczce po papierosach

Data publikacji 12.02.2018

Za posiadanie środków odurzających odpowie przed sądem 35 – latek z gminy Chodel. Policjanci przeszukując miejsce jego zamieszkania ujawnili amfetaminę. Narkotyki mężczyzna ukrył w paczce po papierosach. Z takiej ilości zabezpieczonej substancji można byłoby uzyskać ponad 38 porcji narkotyku.

Policjanci wybrali się do miejsca, które zamieszkiwał 35 – latek gdyż podejrzewali, że może posiadać środki odurzające. Podczas przeszukania odnaleźli ukryte w paczce po papierosach dwa foliowe worki z zawartością białej substancji. Kiedy funkcjonariusze poddali zawartość znaleziska badaniu testerem narkotykowym okazało się, że zabezpieczoną substancją jest amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany.

35 – latek oczekuje na zarzuty w policyjnym areszcie. Z odnalezionej ilości niedozwolonych substancji można było uzyskać ponad 38 porcji narkotyku.

Mieszkaniec gminy Chodel za posiadanie nielegalnych substancji odpowie przed sądem. Za to przestępstwo w myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.