Lubartów: Kierowca ciężarówki na „podwójnym gazie” - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lubartów: Kierowca ciężarówki na „podwójnym gazie”

Data publikacji 13.02.2018

1,3 promila alkoholu w organizmie miał kierujący samochodem ciężarowym marki Renault, który dziś w nocy przyjechał na teren jednej z firm w Lubartowie. Nietrzeźwym kierującym okazał się 44-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

Dziś w nocy przed godziną 1:00 dyżurny lubartowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym samochodem ciężarowym, który przyjechał na teren jednej z firm w Lubartowie. Informację  tą  przekazała ochrona obiektu.

Policjanci wysłani na miejsce interwencji przebadali na stan trzeźwości kierującego  samochodem ciężarowym m-ki Renault. Okazało się, że 44-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania. Teraz o jego losie zadecyduje Sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna w wysokości 5 tys. zł.

Policja przypomina, że każdy nietrzeźwy kierowca stwarza  zagrożenie dla zdrowia bądź życia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze apelują, aby nie pozostawać obojętnym i za każdym razem informować o nietrzeźwych kierujących.

E.S.