Opole Lub.: Pijana matka „opiekowała się” niemowlęciem - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Opole Lub.: Pijana matka „opiekowała się” niemowlęciem

Data publikacji 14.02.2018

Postępowanie wykaże czy 42–latka z gminy Karczmiska naraziła swoje maleńkie dziecko na niebezpieczeństwo kiedy opiekowała się nim pijana. Kobieta miała w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około południa opolscy policjanci otrzymali zgłoszenie od pracownika socjalnego, który udał się do mieszkania swojej podopiecznej na wywiad środowiskowy. Z informacji wynikało, że od kobiety, która opiekowała się swoim kilkumiesięcznym dzieckiem czuć woń alkoholu, a jej zachowanie wskazuje na to, że może być pijana.

Chwiejąca się na nogach kobieta oznajmiła przybyłym na miejsce policjantom, że tego dnia spożywała piwo. Mundurowi przebadali alkomatem 42–latkę i jak się okazało miała ona w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Dziecko zostało przewiezione do szpitala. Kobieta trzeźwieje w policyjnej izbie zatrzymań. Prowadzone w tej sprawie postępowanie pozwoli ustalić czy swoim postępowaniem mieszkanka gminy Karczmiska nie naraziła swojego dziecka na niebezpieczeństwo. Gdy pijany opiekun narazi podopiecznych na niebezpieczeństwo zagrażające zdrowiu lub nawet życiu, może być ukarany grzywną, naganą lub karą pozbawienia wolności na okres od trzech miesięcy do pięciu lat.

E.Ż.