Zamość: Policjanci zabezpieczyli towar z podrobionymi znakami - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Policjanci zabezpieczyli towar z podrobionymi znakami

Data publikacji 14.02.2018

Zamojscy policjanci zabezpieczyli podróbki torebek, portfeli i odzieży. Za pośrednictwem internetu oferował je do sprzedaży mieszkaniec gm. Komarów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za wprowadzenie do obrotu towarów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Monitorowanie Internetu pod kątem popełniania przestępstw przez użytkowników sieci, to jedna z form działań policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Podczas prowadzonych czynności policjanci na jednym z portali odnaleźli ogłoszenie dotyczące sprzedaży torebek, portfeli i odzieży z podrobionymi znakami towarowymi. Zamieszczone ogłoszenia należały do 17-letniego mieszkańca gm. Komarów. Wczoraj policjanci przeszukali mieszkanie, w którym zamieszkuje nastolatek. Podczas czynności zabezpieczono łącznie kilkadziesiąt sztuk torebek, portfeli i odzieży z podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm. Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej każdy kto w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

J.K.