Biłgoraj: Zderzenie autobusu z osobówką - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biłgoraj: Zderzenie autobusu z osobówką

Data publikacji 14.02.2018

Dzisiaj na trasie Smólsko Małe - Biłgoraj doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Audi z autobusem wiozącym młodzież szkolną. Autokarem podróżowało około 50 osób. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt z pasażerów nie odniósł żadnych obrażeń. Zostało ono zakwalifikowane jako kolizja drogowa. A jej sprawca, kierowca autobusu został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Dzisiaj około godziny 07:50 na trasie Smólsko Małe – Biłgoraj doszło do zdarzenia drogowego z udziałem osobówki i autobusu. Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący autokarem 55-latek z gminy Józefów nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i wjechał w pojazd marki Audi, którym kierowała 41-latka z gminy Aleksandrów. Autobusem podróżowało około 50 osób, a była to przede wszystkim młodzież szkolna. Nas szcęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń, a całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizjha drogowa.

Kierujący autobusem został ukarany mandatem oraz otrzymał punkty karne.

Policja apeluje o ostrożną i rozważną jazdę. Warunki pogodowe są zmienne, a zbyt duża prędkość prowadzi do groźnych w skutkach zdarzeń drogowych.

A.P.