Zamość: Pomagają i częstują ciepłą herbatą - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Pomagają i częstują ciepłą herbatą

Data publikacji 01.03.2018

Ze względu na silne mrozy policjanci z Krasnobrodu kontrolują miejsca w których mogą przebywać osoby wymagające opieki. Dzisiaj z termosami wypełnionymi herbatą udali się na teren gminy Krasnobród. W jednym z domów zastali leżącego w łóżku 67-letniego mężczyznę. W domu było zimno, mężczyzna miał problem z poruszaniem się. Karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

    Mrozy nie ustępują, dlatego też policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Policjanci z Posterunku Policji w Krasnobrodzie sierż. Joanna Jarczak oraz st. sierż. Robert Wacławski podczas takich odwiedzin pytają mieszkańców jak radzą sobie z siarczystymi mrozami, czy nie potrzebują wsparcia – opału, ciepłego posiłku. Odwiedzane osoby, żyjące w trudnych warunkach, częstują kubkiem ciepłej herbaty. 

     Dzisiaj rano podczas jednej z takich wizyt w gminie Krasnobród dotarli do mężczyzny, który mieszkał w nieogrzewanym mieszkaniu. 67-letek leżał w łóżku, w domu było bardzo zimno.  Jak oświadczył mężczyzna, około tygodnia temu przewrócił się i teraz ma zawroty głowy, nie może poruszać się o własnych siłach. Nie ma rodziny, która zaopiekowałaby się nim i udzieliła wsparcia. Policjanci natychmiast wezwali karetkę pogotowia, mężczyzna został przewieziony do szpitala na dalsze badania. O sytuacji mieszkańca gminy Krasnobród powiadomili również  Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnobrodzie.  

D.K-B