Aktualności

Lublin: Przywłaszczył znaleziony portfel z kartami bankomatowymi, a następnie za ich pomocą wypłacił 18 razy pieniądze z konta

Data publikacji 13.03.2018

Kryminalni z Lublina ustalili i zatrzymali mężczyznę, który odpowie za przywłaszczenie i kradzież z włamaniem. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Lublina, który przywłaszczył znaleziony na ulicy portfel w którym były dokumenty i 2 karty bankomatowe z pinami. Następnie posługując się nimi dokonał 18 razy wypłaty w łącznej kwocie ponad 16 tys. zł. 25-latek poddał się dobrowolnie karze 2 lat i 3 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w grudniu b.r. Na VI Komisariat Policji w Lublinie zgłosił się mieszkaniec Lublina, który złożył zawiadomienie, że ktoś dokonał przywłaszczenia zagubionego przez niego na ul. Wrońskiej portfela z zawartością dokumentów i 2 kart bankomatowych. Następnie wykorzystując znajdujący się na nich kod pin 18 razy wypłacił pieniądze w różnych bankomatach na terenie miasta z jego konta. Łącznie zostało wypłacone ponad 16 tys. zł.

Sprawą zajęli się kryminalni z VI Komisariatu Policji w Lublinie oraz policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie, którzy ustalili i wczoraj zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Lublina, który w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem. Mężczyzna był karany m. in. za kradzieże i włamania, a teraz będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Jeszcze wczoraj 25-latek usłyszał zarzuty przywłaszczenia dokumentów oraz kradzieży z włamaniem. Poddał się dobrowolnie karze 2 lat i 3 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

K.K.