KWP: Motocykliści ofiarami wypadków - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

KWP: Motocykliści ofiarami wypadków

Data publikacji 15.04.2018

Od piątku na terenie woj. lubelskiego doszło do sześciu wypadków z udziałem motocyklistów. Dwóch z nich zginęło. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj wieczorem w pow. radzyńskim. 35-latek kierujący motocyklem zjechał z drogi najeżdżając na liny naciągu słupa energetycznego, a potem uderzył w słup ogrodzenia. Poszkodowany mężczyzna zmarł w szpitalu. Do kolejnego wypadku z udziałem motocyklisty doszło także w pow. parczewskim. Po godz. 20 w m. Kolano-Kolonia kierujący ciągnikiem z doczepionym agregatem nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwnego kierunku motocykliście. Kierujący suzuki 23-latek z obrażeniami trafił do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj przed godziną 20. w m. Płudy. 35-letni mieszkaniec  gminy Radzyń Podlaski kierując motocyklem marki BMW nagle  zjechał z drogi na pobocze, a następnie najechał na liny  naciągu słupa energetycznego. Na skutek tego, motocyklista przewrócił się uderzając głową o  słup pobliskiego ogrodzenia.

W ciężkim stanie 35-latek został przetransportowany do szpitala. Tam pomimo prowadzonej reanimacji zmarł wskutek odniesionych obrażeń.

Radzyńscy policjanci ustalają okoliczności tego wypadku. Ciało ofiary wypadku przekazano do zakładu medycyny sądowej celem przeprowadzenia sekcji.

Do kolejnego wypadku z udziałem motocyklisty doszło także w pow. parczewskim. Po godz. 20 w m. Kolano-Kolonia kierujący ciągnikiem z doczepionym agregatem podczas skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwnego kierunku motocykliście. Kierujący Suzuki 23-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Był trzeźwy. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak się okazało, kierujący ciągnikiem po tym zdarzeniu oddalił się z miejsca wypadku. Policjanci ustalili już jego personalia.

Niestety wraz z  rozpoczęciem sezonu dla motocyklistów, dochodzi do wypadków z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Tak było na przykład w ciągu ostatnich kilku dni. Od piątku na terenie woj. lubelskiego odnotowaliśmy sześć wypadków z ich udziałem. W dwóch przypadkach, kierujący jednośladami ponieśli śmierć. Z kolei w minionym roku  93 motocyklistów uczestniczyło w wypadkach drogowych. 8 z nich poniosło śmierć, zaś 80 odniosło obrażenia. Rannych zostało również 6 pasażerów motocykli.

Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i kaski. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy kierowców –przestrzegały  przepisów i szanowały się nawzajem. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość, bo wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg.

AK