Aktualności

Kraśnik: Trzecie miejsce w konkursie na najwolniejszą jazdę dla policyjnego motocyklisty

Data publikacji 16.04.2018

Podczas zorganizowanego w Kraśniku Moto-Pikniku Bezpieczna Wiosna w którym wzięło udział kilkaset motocykli, w trakcie jednego z konkursów wysoką klasę jazdy wykazał policjant na służbowym motocyklu. Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego z Kraśnika zajął III miejsce w tzw. najwolniejszej jeździe.

Oficjalne rozpoczęcie sezonu motocyklowego zostało zapoczątkowane wczoraj podczas zorganizowanego w Kraśniku Moto-Pikniku pod hasłem Bezpieczna Wiosna. W imprezie wzięło udział kilkuset motocyklistów z całej Polski. Zlot tak dużej liczby motocykli był zabezpieczany  przez policjantów na motocyklach z Wydziału Ruchu Drogowego w Kraśniku.

W jednym z konkursów towarzyszących tej imprezie policyjny motocyklista z Kraśnika na służbowej Hondzie zajął III miejsce. Konkurs polegał na jak najwolniejszym przejechaniu slalomu bez podpierania. Policjant bardzo sprawnie, bardzo wolno przejechał cały tor bez żadnego podparcia, co potwierdza bardzo dobre wyszkolenie policjantów pełniących służbę na motocyklach.

Impreza poza zlotem motocyklistów miała także charakter charytatywny i edukacyjny. W trakcie jej trwania organizatorzy zorganizowali zbiórkę pieniędzy na pomoc chorej Lence z Kraśnika,  była prowadzona zbiórka krwi w mobilnym ambulansie Krwiodawstwa i organizowane konkursy dla dzieci popularyzujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym, prezentacje sprzętu straży pożarnej i policji.  


JM