Biała Podl.: Ujął nietrzeźwego kierowcę - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podl.: Ujął nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 24.05.2018

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Białej Podlaskiej, który ujął nietrzeźwego kierującego. O tym fakcie natychmiast powiadomił bialskich policjantów. Kierowca volkswagena miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Już stracił prawo jazdy. Teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Wczoraj po godzinie 17:00 dyżurny bialskiej komendy przyjął zgłoszenie dotyczące ujęcia  obywatelskiego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że na ulicy Aliny Fedorowicz ujął nietrzeźwego kierowcę. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci ruchu drogowego.

Jak się okazało, zgłaszający jadąc wcześniej za volkswagenem zauważył dziwne zachowanie kierującego, który jechał tzw. „wężykiem”. Wszystko wskazywało na to, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec Białej Podlaskiej zajechał drogę kierowcy volkswagena, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Zabrał kulczyki amatorowi jazdy „na podwójnym gazie” i o fakcie powiadomił Policję.  

Badanie stanu trzeźwości 52-latka z powiatu sieradzkiego potwierdziło przypuszczenia obywatela. Okazało się, że ma on ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy. Wkrótce usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańca Białej Podlaskiej. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła na wyeliminowanie pijanego kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

W.L.