Biała Podl.: Odpowie za 32 włamania do domków i altanek ogrodowych - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podl.: Odpowie za 32 włamania do domków i altanek ogrodowych

Data publikacji 25.05.2018

Za co najmniej 32 włamania i usiłowania włamań do domków i altanek ogrodowych odpowie 16-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej . Łupem nastolatka i jego wspólnika padły m. in. sprzęt rtv i agd, lampy solarne, domowej produkcji alkohole oraz wiele innych przedmiotów. Pokrzywdzeni oszacowali poniesione straty na ponad 6 tys. złotych.

Pod koniec kwietnia tego roku bialska komenda przyjęła zawiadomienie o włamaniu do domku ogrodowego na terenie ogródków działkowych
w Białej Podlaskiej. Wprawdzie włamywacz ukradł tylko zapalniczkę, ale chcąc dostać się do domku wybił w nim szybę powodując straty w wysokości 700 złotych.

Nad sprawą zaczęli pracować policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. Przed kilkoma dniami ustalili, że włamania dokonało dwóch nieletnich.

Wczoraj doszło do zatrzymania jednego z nich, 16-latka z Białej Podlaskiej, który jak się okazało był także poszukiwany przez sąd celem umieszczenia w ośrodku wychowawczym w związku z popełnionymi wcześniej czynami karalnymi.

Policjanci powiązali ostanie włamanie z kilkudziesięcioma innymi, do których doszło na terenie ogródków działkowych w Białej Podlaskiej w październiku ubiegłego roku oraz na przełomie marca i kwietnia tego roku.

Policjanci ustalili, że ich sprawcami są ci sami nieletni. Włamywacze ukradli m. in. sprzęt rtv i agd, lampy solarne, domowej produkcji alkohole oraz wiele innych przedmiotów. Pokrzywdzeni oszacowali poniesione straty na ponad 6 tys. złotych.  

Wczoraj 16-latek z Białej Podlaskiej przyznał się do 32 włamań i usiłowań włamań do domków i altanek ogrodowych. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania drugiego nieletniego. Ich sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. 

WL