Opole Lub.: Pożar bloku w Chodlu - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Opole Lub.: Pożar bloku w Chodlu

Data publikacji 30.05.2018

Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności w jakich w doszło wczoraj do pożaru jednego z bloków mieszkalnych w Chodlu. Służby ratownicze podjęły decyzje o ewakuacji całego bloku. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Po zakończonej akcji mieszkańcy wrócili do swoich domów.

Wczoraj około godz. 20:45 dyżurny opolskiej komendy odebrał zgłoszenie o pożarze jednego z bloków w Chodlu przy ul. Partyzantów. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że pożar wybuchł w piwnicy dwupiętrowego bloku i rozprzestrzenia się na inne mieszkania, obejmując swoim zasięgiem już pierwsze piętro. Natychmiast podjęto decyzje o ewakuacji mieszkańców bloku. Wszystkie osoby znajdujące się w środku z pomocą policjantów opuścili swoje mieszkania. W sumie ewakuowano 6 rodzin. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Podjęte działania gaśnicze zapobiegły dalszemu rozwojowi ognia. Akcja zakończyła się po godzinie 22:00. Jednak ze względu na zadymienie pomieszczeń mieszkalnych i potrzebę ich przewietrzenia, mieszkańcy bloku wrócili do swoich domów dopiero przed północą.

S.P.