Opole Lub.: Zmęczenie najprawdopodobniej przyczyną wypadku - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Opole Lub.: Zmęczenie najprawdopodobniej przyczyną wypadku

Data publikacji 06.06.2018

Policjanci z opolskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do jakiego doszło dziś rano w Niezabitowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na prostym odcinku drogi kierujący pojazdem marki Peugeot uderzył w bok jadącego z naprzeciwka volkswagena, którym jechało 4 osoby. Volkswagen wypadł z drogi i dachował. Dwie osoby z obrażeniami ciała trafiło do szpitala.

Dziś rano w miejscowości Niezabitów doszło do zderzenia dwóch pojazdów. 67-letni mieszkaniec gminy Poniatowa kierował samochodem marki Peugeot. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na prostym odcinku drogi podczas wymijania z jadącym z przeciwnego kierunku volkswagenem uderzył w jego bok. Volkswagen, którym jechało 4 osoby wypadł z drogi i dachował. W wyniku zdarzenia kierujący i pasażer volkswagena z obrażeniami ciała trafili do szpitala. 67-latek nie potrafił powiedzieć jak doszło do zdarzenia. Tłumaczył mundurowym, że jest zmęczony bo wracał z pracy z nocnej zmiany. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Policjanci z opolskiej komendy wyjaśniają wszytskie okoliczności tego zdarzenia drogowego i przypominają, że wypadki spowodowane zmęczeniem mogą zdarzyć się bez względu na porę dnia lub nocy oraz niezależnie od tego, czy jesteśmy w trakcie długiej podróży, czy też krótkiej przejażdżki. Dlatego siadając za kierownice starajmy się być wypoczęci.

S.P.