Aktualności

Łęczna: Kierowca pod wpływem alkoholu i niesprawnym autokarem, chciał wieźć dzieci na pielgrzymkę

Data publikacji 17.06.2018

Policjanci z Łęcznej w m. Białka przeprowadzili wczoraj kontrolę autokaru, który miał wieźć dzieci komunijne na pielgrzymkę. Podczas czynności okazało się, że 38-letni kierowca jest pod wpływem alkoholu, a autobus jest niesprawny. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a dzieci bezpiecznie wyruszyły w podróż innym, sprawnym autokarem z trzeźwym kierowcą.

Wczoraj o godz. 7:45 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego łęczyńskiej komendy pojechali do miejscowości Białka celem przeprowadzenia kontroli autokaru mającego wieźć dzieci komunijne ze Szkoły Podstawowej w Białce na pielgrzymkę. Na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Jak się okazało, 38-latek był pod wpływem alkoholu. W organizmie miał prawie 0,3 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

Policjanci skontrolowali również stan techniczny pojazdu marki Autosan, niestety okazało się, że autobus nie jest sprawny i nie będzie mógł jechać w trasę. Funkcjonariusze stwierdzili wycieki płynów eksploatacyjnych spod komory silnika oraz braki w oświetleniu pojazdu. Na miejsce przyjechał inny autokar, który również został poddany kontroli. Tym razem policjanci nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości i dzieci bezpiecznie wyruszyły w podróż z trzeźwym kierowcą.

Policja przypomina wszystkim rodzicom i opiekunom, że każdy może zgłosić kontrolę autokaru. W tym celu należy skontaktować się z oficerem dyżurnym łęczyńskiej komendy pod nr tel. (81) 752-72-10.

A.B.