Puławy: Nie udźwignął ciężaru kradzieży - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Puławy: Nie udźwignął ciężaru kradzieży

Data publikacji 27.06.2018

Policjanci z Kurowa zatrzymali mężczyznę, który mając 1,2 promila alkoholu kierował samochodem. Nie byłoby w tym zdarzeniu niczego wyjątkowego gdyby nie fakt, że kierowca miał 15 lat, a samochód był kradziony. Jak się okazało, miał posłużyć do przewozu skradzionej z centrum ogrodniczego folii, ale młodociany nie udźwignął tego ciężaru i porzucił łup pod płotem. Ze swoich pomysłów będzie tłumaczył się przed Sądem Rodzinnym.

Zgłoszenie jakie otrzymali policjanci z komisariatu w Kurowie dotyczyło kierowania samochodem marki Skoda w stanie nietrzeźwości. Porzucone w Płonkach w rowie auto zauważył przypadkowy mężczyzna. Policjanci rozpoczęli poszukiwania kierowcy. Namierzyli go dość szybko i jak się okazało, popsuli mu plany.

Kierowcą okazał się być 15-letni mieszkaniec gminy Jastków, który nie był w stanie prawidłowo zaparkować samochodu bowiem był nietrzeźwy. Jak wykazało badanie miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Być może to spowodowało, że nabrał odwagi i na sąsiedniej wsi ukradł samochód, z pozostawionymi w środku kluczykami. Skradzionym autem przyjechał na teren gminy Kurów i z centrum ogrodniczego usiłował ukraść belę folii ogrodniczej. Wypchnął ją za ogrodzenie, ale nie wystarczyło mu sił, żeby donieść ją do samochodu. Zostawił więc swój łup pod płotem i pieszo ruszył w kierunku samochodu. I tu na drodze stanęli mu policjanci z Kurowa, którzy przerwali wycieczkę młodego kierowcy.

Chłopak trafił pod opiekę matki, a za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed Sądem Rodzinnym.

E.R.K