Aktualności

Opole Lub.: Tymczasowy areszt za groźby pozbawienia życia przy użyciu siekiery

Data publikacji 02.07.2018

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 46-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o znęcanie się nad swoją rodziną. Mężczyzna posługując się siekierą groził poszkodowanym pozbawieniem ich życia. Zatrzymany przez policjantów trafił na 3 miesiące do aresztu.

Kilka dni temu dyżurny opolskiej komendy powiadomiony został o tym, że nietrzeźwy 46-latek z gminy Opole Lubelskie wszczął awanturę w stosunku do swojej żony i dzieci, chodził po podwórku własnej posesji z siekierą odgrażając się, że pozbawi ich życia. Skierowani na miejsce interwencji opolscy policjanci zatrzymali 46-latka. Jak się okazało, mężczyzna był kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim przychylił się do wniosku policji i prokuratora i zastosował wobec sprawcy najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Pamiętajmy, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować. Ukrywane przez wiele lat problemy rodzinne, mogą wyjść na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dojdzie do tragedii.

S.P.